Elu on seiklus!

Millegi muutmiseks tuleb midagi teisiti teha.

Kuskilt peab ju alustama

Niisiis, raamatust ei ole veel kippu ega kõppu. Samas on natuke ikkagi tuhin peal, et tahaks midagi korrastada ja nii ma siis vaikselt siin toimetan. Jälgin pisut motivatsiooniks FB-st kolme grupi postitusi – Flexi-KonmariKonmari Adventures ja Konmari method… – eriti meeldivad mulle sealt need postitused, kus keegi oma enne-pärast pilte jagab. Hetkel teen midagi sellist, mille kohta mõned ütlevad, et see on Konmari-eelne korrastamine. Konmari meetodi järgi peaks kõikide asjade korrastamisele lähenema kategooriate kaupa, mitte tubade kaupa. Kui kategooria tundub liiga suur, siis võib seda ka väiksemateks osadeks jagada. Kategooria järgi liikudes on võimalik kõikide ühesuguste asjadega ühel hetkel tegeleda ja kui asjad on kõik üle vaadatud ja välja selgitatud, mis siis ikkagi rõõmu valmistab (või on hädavajalik), siis hakata alles asju kappidesse-sahtlitesse ära panema.

Hea küll, kõik on ju tore, aga minu 84 ruutmeetri peal on küll hetkel kindlasti selliseid asju, mille olemasolust ma enne ei tea, kui ma mingite konkreetsete kohtadeni ei jõua. Mis minu jaoks tähendab siis seda, et hetkel olen ikkagi alustanud tubade/kastide ülevaatamist ja juba sealt olen leidnud hulga asju, mis kindlasti enam kasutust ei leia. Näiteks, no palju mul neid puuvillaseid tolmulappe siis elu jooksul vaja võiks minna – mõeldes nende särkide peale, mille kaenlaalused on sellised, et edasi müüa ei kannata ja sobiks ainult tolmulapiks. Isegi tolmulappe on tänapäeval juba palju paremaid olemas 😀

Igatahes võtab see kõik aega (raamatus pidi räägitama umbes 6-kuulisest protsessist) – vaikselt nokitsen ja vaatan riidekastide sisu üle, mille olen mingi aeg kappi eest ära pannud ja ühtkomateist on kogunenud juba ka prügikottidesse. Niimoodi kastikaupa on hetkel hea toimetada ja jääb meelde ka, mis kuskil täpsemalt on. Ma heameelega jagan mingil hetkel ka oma pilte, aga siis kui ma kuskile maale olen jõudnud omadega :) Praegu on veel vara. Seniks võib aga piiluda näiteks Google pildiotsingut “Konmari before after“.

Tags:

About

View all posts by