Elu on seiklus!

Millegi muutmiseks tuleb midagi teisiti teha.

Korraldades elu – minu KonMari vol 1

Nagu ikka, teeb elu omad korrektuurid. Nii ka selle blogi, erinevate teemade ja muuga. Ühel hetkel olin nii suure hooga sellesse diastaasi teemasse sisse elanud, et tahtsin suisa blogi ja FB lehte/gruppi ja muud sellist teha. Nüüdseks on see teema kuidagi rahunenud – kuigi mu diastaas on endiselt u 3 cm ja pärast suuremat söömist või õhtuti näeb kõht välja nagu oleks 5. kuud rase, siis nüüdseks olen asja vähe rahulikumalt võtnud. Harjutused on jäänud kuskile tahaplaanile, kaal on hetkel viimase 5 aasta madalaim ja kui igapäevaseid väikseid muresid mitte arvesse võtta, on elu täitsa tore! Nii tore, et katsetaks kohe mingit järgmist projekti! 😀

Sel korral olen avastanud enda jaoks sellise “superstaari” (tervitused Liisele) nagu Marie Kondo. Ta on üks ütlemata huvitav jaapanlanna, kes on valmis kirjutanud raamatu “The Life Changing Magic of Tidying Up”.

Japan’s expert declutterer and professional cleaner Marie Kondo provides a step-by-step life-changing method for transforming space by tidying the home in the correct order, all in one go, and quickly. Left after this with only the simple choice of keeping or binning, more energy and motivation can be achieved in life overall. As well as solving a practical problem faced by many Brits, cultural interest in the Japanese way of life is guaranteed.

Jõudsin selle raamatu ja teemani läbi ühe teise FB grupi, mida aeg-ajalt lugemas käin ja huvi pärast klõpsasin lahti, et mis see siis endast täpsemalt kujutab. Umbes samal ajal jõudis viimaste aastate haripunkti kodune elukorraldus ja arusaamine, et meie 84 ruutmeetri peal on tegelikult ruumi asjade ja inimeste jaoks küllalt. Lihtsalt asju on liiga palju! Nii ma siis plaaningi ette võtta ühe asjade sorteerimise ja kodu ümberkorralduse, et aru saada, mis on need asjad, mis meile siin rõõmu valmistavad, mida meil kindlasti vaja on, ja millele võiks uue kodu otsida. Vaatan enne/pärast pilte paaris KonMari (Kondo Mariest on see lühend kokku klopsitud) grupis ja mulle meeldib see, milliseid lõpptulemusi ma seal näen :)

Siiski, et asi liiga lihtne ei oleks ja “superstaarile” ikka tulu tekitada, ostsin ka mina Marie Kondo raamatu ja hetkel on see kuskilt kaugelt veel minu poole teel. Seni püüan siis omade jõududega kuidagimoodi hakkama saada.

Tags:

About

View all posts by