Elu on seiklus!

Millegi muutmiseks tuleb midagi teisiti teha.

Mis loom see diastaas on?

Mina isiklikult ei oleks selle peale muideks tulnudki, järjekordselt, et mul diastaas on. Ilmselt oli see mul juba enne, pärast Roberti sünnitamist, aga ma ei osanud sellele tähelepanu pöörata. Vahetevahel oli nagu naba juurest valus, aga mis seal siis ikka. Keegi mind tõsiselt niikuinii ei võtnud ja ainult vahel kommenteeriti, et kõht on selline suuremapoolne nagu oleks rase uuesti. Kuidagimoodi õnnestus mul ikkagi keskkoht natuke paremaks saada u kolme aastaga ja nii ma siis selle peale rohkem ei mõelnud.

Diastasis-Recti-V3

Kuni nüüd umbes kohe pärast teist sünnitust kahtlustasin, et mul on nabasong. Perearst kinnitas ja hakkasin otsima, mida nüüd siis selle teadmisega edasi teha. Otsisin ja uurisin internetist selle kohta ja otsustasin kontrolli minna Kõhukliinikusse. Et siis on teada, mida ma ise teha saan ja mis tuleb edaspidi arstide hooleks jätta. Kõhukliiniku lehel olevat infot diastaasi kohta ei hakka ma siia ümber jutustama – pigem tahaks rääkida sellest, mis ma siis teada sain ja mida selle infoga edasi tegin.

Kõhu sirglihase diastaasi korral on kõhu kõige välimise lihase kimpe ühendav kõhuvalgejoon ülevenituse tagajärjel laienenud ja lihaskimbud teineteisest eemaldunud üle 2,5-23 cm.

Kõhu sirglihaste diastaas on väga tihti esinev, kuid harva diagnoositav seisund, mis võib esineda nii naistel (sh ka mittesünnitanud), meestel kui ka lastel.

SÜMPTOMID

  • Ettevõlvuv kõht (ei allu treeningutele)
  • Seliliasendis pead või jalgu tõstes tekib kõhu keskjoonele esilevõlvumine või vagu
  • Valu, mis lokaliseerub vaagnapiirkonnas, kõhuseina eesmises osas nabapiirkonnas või sellest allpool, alaseljas, ristluus või tuharates
  • Nabasong (naba punnitab välja)
  • Vaagnapõhjahäired
  • Raseduse ajal häbemeluu valu, tavalisest rohkem ettepoole pöördunud emakas

Allikas: Kõhukliinik

Mind vaatas üle Helle ja diagnoos oli selge – sirglihase lahknemine ehk diastaas ja väike nabasong. Kui iganes on veel plaanis lapsi saada, ei ole mõtet selle songaga hetkel midagi ette võtta. Pealegi võib asi olla lihtsalt selles, et kõhusein ja sidekude on nõrk, nii et võib aidata ka lihtsalt harjutuste tegemine. Kuna meil hetkel veel on plaan, et kolmas juntsu võiks veel olla, võtsin kõhutaastusprogrammi plaani.

Kuidas see kõik edasi välja nägi ja mida ma siis täpsemalt tegema hakkasin, sellest kirjutan juba järgmisel korral.

Tags:

About

View all posts by