Elu on seiklus!

Millegi muutmiseks tuleb midagi teisiti teha.

Kuidas diastaasi olemasolu testida?

Internetiavarustes ringi tuuseldades olen väga palju infot diastaasi kohta leidnud. Diastaasi ise kontrollimiseks ja tegelemiseks on ingliskeelset materjali väga palju. Nagu eelmises postituses mainisin, alustasin mina diastaasi teadvustamist Kõhukliinikust, kus kasutatakse Tupler tehnikat. Selle kohta saab rohkem lugeda nii Kõhukliiniku veebist kui ka Tupleri kohta guugeldades.

Aga alustame ikkagi algusest – kuidas diastaasi olemasolu testida? Seda on võimalik teha täiesti ise, selle jaoks ei pea kuskile minema.

  • Lama selili, põlved kõverdatud – jalatallad maasdiastasistest
  • Aseta üks käsi oma pea taha ja teine kõhule nii,et su sõrmed on risti kõhu sirglihase ja talje vahel – naba piirkonnas
  • Kui su kõhulihased on lõdvestunud (ära tõsta pead ega pinguta lihaseid), vajuta kergelt sõrmedega kõhtu.
  • Vii oma keha isteasendisse, jälgides, et su rinnakorv liiguks vaagnale ligemale
  • Liiguta oma sõrmi üles ja alla, mööda keskjoont, tunnetades paremat ja vasemat poolt oma kõhu sirglihasest. Testi nii naba alust kui ülemist piirkonda.

NB! Jälgi, et sa ei tõstaks lihtsalt pead matilt. Kui sa ei aktiveeri korralikult oma lihaseid võid sa jõuda valele järeldusele, et sul on diastaas. Jälgi fakti, et kui su rinnakorv liigub vaagnale ligemale, siis peaks kõhu sirglihaste vaheline joon vähenema. Ära satu paanikasse, kui tunned „auku“ esimestel nädalatel pärast sünnitust. Absoluutselt kõigi sidekude on pärast sünnitust lõtv.

Taastudes, tõmbub su keksjoon aeglaselt oma tavapärasesse elastsusesse ja pingestatusesse tagasi. „Auk“ muutub väiksemaks ja kui sa teed õigeid harjutusi ka kitsamaks.

Ka youtube-is on erinevaid ingliskeelseid videosid, milles näidatakse, kuidas seda ise testida. Üks võimalikest variantidest näiteks selline (testimine alates 1:50):

Samas videos on pärast testimist näidatud ka harjutused, mida vaikselt teha võib diastaasi olemasolu korral.

Heameelega soovitaksin, et küsige selle kohta oma naistearstilt või perearstilt, aga minu arstid ei ole selles osas veel kuigi teadlikud olnud. Kui on tahtmine “ametlikult” järele kontrollida ja ära fikseerida, mis seis on, siis praeguse seisuga tean siin Tallinnas ainult Kõhukliinikust Hellet, kes sellega abiks saab olla.

Tags:

About

View all posts by